cera tłusta

Dlaczego demakijaż jest tak bardzo ważny?

Dlaczego demakijaż jest tak bardzo ważny?
-czyli o procesach skóry zachodzących nocą podczas snu

Witaj kochana!
Moją serię poświęconą poradom chciałabym rozpocząć od kluczowego aspektu wpływającego znacząco na kondycję naszej cery jakim jest demakijaż. Postanowiłam zacząć od postawienia dobrego fundamentu bo jak wiesz bez niego reszta naszych starań może nie dawać nam oczekiwanych efektów. Fundamentem pięknej skóry jest prawidłowe i dokładne oczyszczanie naskórka co postaram się udowodnić w dalszej części mojego wpisu. Zatem zapraszam w moje skromne progi, rozgość się tutaj oraz czerp wiedzę. Mam nadzieję, że mój pierwszy wpis jak i każde kolejne będą dla Ciebie inspirujące, skłonią Cię do refleksji i przemyśleń oraz uświadomią Ci jak prawidłowo dbać o siebie.

Zacznijmy od tego, iż demakijaż jest dokładnym oczyszczeniem skóry oraz powinien być wykonywany codziennie wieczorem oraz rano.

Dlaczego jest tak ważnym aspektem w procesach odbudowy skóry?

Ponieważ codziennie na naszym naskórku osadzają się przeróżne zanieczyszczenia z powietrza, kurz, osoby z tendencją dotykania twarzy przenoszą bakterie, spaliny czy toksyczne substancje z dymu papierosowego. Kobiety, które na co dzień stosują makijaż pozostawiają na skórze szereg komedogennych substancji, które zapychają naszą skórę i sprawiają, że pojawiają się na niej niechciane prosaki czy drobny trądzik grudkowo-krostkowy.

sen

Z badań naukowców, zajmujących się chronobiologią, czyli właśnie nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, jasno wynika, że właśnie nocą skóra jest najbardziej aktywna, uruchamia szereg procesów, służących jej odnowie i regeneracji. Naukowcom udało się obliczyć, że między godziną 24 a 6 nad ranem komórki dzielą się nawet dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia. Urodzie sprzyja także fakt, że w nocy mięśnie nie są napięte, twarz nie pracuje, przez co nie pogłębiają się zmarszczki.

*do godziny 1 w nocy –  w tym czasie rozpoczyna się proces podziału komórek naskórka

*godzina 1 – podczas mimowolnych ruchów powiek skóra napina się. Ułatw jej to i nie zapomnij o kremie pod oczy!

*między godziną 1 a 2 – skóra jest lepiej ukrwiona, przyswaja z kremu więcej składników odżywczych, zaczyna wydalać toksyny

*godzina 3 – podnosi się ciśnienie i temperatura. Dobrze ukrwione tkanki stają się bardziej elastyczne

* między godziną 4 a 5 – wzrasta poziom hormonu wzrostu odpowiedzialnego za proces odnowy i regeneracji komórek, temperatura ciała obniża się

* godzina 5 – organizm wytwarza więcej kortyzolu – hormonu, do którego zadań należy m.in. hamowanie procesów zapalnych

*godzina 7 – krążenie w całym organizmie wraca do dziennej normy, zakończone zostały wszystkie procesy regeneracyjne skóry.

Jak wykonać dokładny demakijaż?

Pamiętaj przede wszystkim o tym aby nie myć skóry wodą czy mydłem. Zaobserwowałam, że jest to najczęstszy błąd popełniany przez kobiety. Po pierwsze mycie buzi samą wodą nie jest tak naprawdę myciem. Wyobraź sobie, że masz tłustą patelnie i próbujesz ją domyć tylko wodą. Dałabyś radę? Jako, że mamy w naskórku sporo gruczołów łojowych wszystko co osadziło się na powierzchni naszej epidermy jest tłuste tak jak tłuszcz na tej patelni. Tak więc nie oczyścisz twarzy samą wodą. Kolejnym błędem jest używanie mydła. Mydło posiada odczyn zasadowy, który nie jest przyjazny dla skóry człowieka, gdyż ma odczyn lekko kwaśny. Taki odczyn zapewnia barierę przed mikrobami, które znajdują się na skórze.  Silnie zasadowe pH mydła może powodować niszczenie tej bariery, a w konsekwencji podrażnienia skóry. Dodatkowo mydło usuwa również ze skóry naturalnie wydzielony łój, który zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wody oraz  zapewnia względy estetyczne. Długoterminowe stosowanie mydła doprowadza do odwodnienia skóry spowodowane rozregulowaną pracą receptorów w naskórku, uczucie ściągnięcia oraz swędzenie skóry.
Zatem co najlepiej użyć? Już spieszę Ci z pomocą.

-WIECZOREM-

*Pierwszą czynnością powinno być użycie mleczka bądź płynu micelarnego dostosowanego do konkretnego rodzaju cery. Okrężnymi ruchami zmywamy makijaż następnie zanieczyszczenia. Powtarzamy ten krok do momentu uzyskania czystego płatka kosmetycznego.

*krok drugi to tonik. Zadaniem toniku jest przywrócenie naturalnego pH skóry. Ponadto tonizowanie wspomaga wchłanianie się substancji aktywnych oraz uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych co hamuje powstawanie teleangiektazji w naskórku.

*trzeci etap jest opcjonalny, dodatkowy – serum. Taki koktajl witaminowy wspomoże działanie kremu oraz sprawi, że efekty będą dłużej zauważalne na skórze.

*czynnością zakańczającą wieczorną pielęgnacje powinien być krem, który jest dobrze dostosowany do potrzeb skóry. Pamiętaj aby nakładać cienką warstwę, gdyż gruba warstwa może tylko zapchać Ci pory i sprawić, że skóra nie będzie w stanie swobodnie oddychać i będzie niedotleniona co niesie za sobą ziemisty i poszarzały koloryt. Cienka warstwa kremu wystarczy.

Najważniejsza jest systematyczność, która zostanie wynagrodzoną czystą i promienną skórą. Unikaj wymówek, gdyż jeden raz może spowodować, iż zaprzepaścisz wcześniejsze efekty i na nowo będziesz musiała do nich dążyć.

-RANO-
Wiele moich klientek pyta po co rano myć twarz skoro wieczorem się o nią odpowiednio zadbało. Już tłumaczę. Podczas snu nasza skóra wydala toksyny, które osadzone są na epidermie. Dodatkowo wszystkie roztocza z pościeli znajdują miejsce dla siebie na Twojej skórze. Poranna pielęgnacja nie jest już tak bardzo rozbudowana jak wieczorna. Składa się z dwóch kroków:
*oczyszczamy twarz płynem micelarnym
*nakładamy krem do twarzy nie zapominając oczywiście o szyi i dekolcie, gdyż te najszybciej się starzeją i odkrywają nasz wiek.

zatem pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu skóry a ta odwdzięczy Ci się swoim wyglądem. Mam nadzieje, że ten post będzie dla Ciebie przydatny i zmienisz swoją dotychczasową pielęgnację na tą właściwą.

I pamiętaj moja droga jesteś piękna i cudowna wystarczy, że zmienisz kilka dotychczasowych nawyków a na pewno poczujesz się bardziej pewna. A właśnie to chcę osiągnąć abyś poczuła się kobieco, pięknie i pewniej. Bo w nas kobietkach jest siła.

Wspaniałego dnia.
Pozdrawiam Cieplutko.
Jagoda Biały

domowe maseczki

Poznaj Sekret Gwiazd Hollywood

Odbierz sprawdzone recepty na domowe maseczki i wyglądaj pięknie.Dodaj komentarz