Mapa twarzy.

Mapa twarzy znana już jest od wieków jednak nadal za rzadko mówi się o niej w dzisiejszych czasach. Patofizjonomika, to wywodząca się z medycyny wschodniej dziedzinie nauki, która zajmuje się rozpoznawaniem chorób po objawach pojawiających się na twarzy. Niestety nie jest ona dość popularna. Ja uważam jednak, że jest to nauka bardzo interesująca. Dzięki niej w szybki sposób zostaniesz nakierowana na konkretny narząd, z którym być może jest coś nie tak. Płuca, serce, mózg, jelita, nerki czy wątroba są ze sobą powiązane. Jeśli jeden z nich zaczyna szwankować oddziałuje na kolejny a ten na następny i tak powstaje błędne koło. Bardzo mocno wpływa to na wygląd skóry.

Sprawdź co mówi o Twoim zdrowiu Twoja twarz.

Poszczególne strefy twarzy połączone są z różnymi narządami wewnętrznymi. Pojawiające się w danym obszarze zmiany skórne np. przebarwienia czy krostki mogą informować nas o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu danego narządu. 

Zmiany skórne, które mogą świadczyć o chorobach:

Nasz organizm daje nam wiele znaków gdy coś wewnątrz jego dzieje się nie tak. My jednak nie potrafimy odczytywać tych sygnałów i często je bagatelizujemy. Wystarczy, że wsłuchasz się w potrzeby własnego organizmu i zaczniesz go obserwować. Jakie zmiany zachodzą na powierzchni skóry. Mapa twarzy Ci w tym pomoże. Nawet rozmieszczenie trądziku nie jest przypadkowe. Wyjątkiem jest jedynie trądzik młodzieńczy czyli hormonalny.

Zmiany na twarzy, które mogą świadczyć o niedoborach pierwiastków i witamin w organizmie.

Zatem pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każda zmiana może być sygnałem od Twojego organizmu. Być może zauważyłaś niektóre objawy u siebie. Zatem wiesz już w którym kierunku wykonywać badania. Pamiętaj, że zdrowie jest piękne i jeśli chcesz dobrze czuć się sama ze sobą musisz być zdrowa. Chore osoby nigdy nie wyglądają atrakcyjnie!

Często zastanawiasz się dlaczego pomimo zdrowej diety i odpowiednio dobranej pielęgnacji niektóre mankamenty na skórze nie zostały zniwelowane? Tutaj odpowiedź jest tylko jedna. Odpowiedź jest w Twoim organizmie. Dlatego świadomie obserwuj swoje ciało.

Pamiętaj również o psychosomatyce. Długotrwały stres sieje ogromne spustoszenie w Twoim organizmie. Tak więc jak to tylko możliwe ograniczaj stres bo od niego bierze się wiele chorób i zmian w wyglądzie naszej skóry. Pij melisę, wietrz mieszkanie, pod poduszkę połóż lawendę, słuchaj relaksacyjnej muzyki i po prostu oddychaj głęboko. Znajdź chodź 30 min w ciągu dnia tylko dla siebie. W dzisiejszym pędzie świata nie zapomnij o sobie i zadbaj o siebie a ciało odwdzięczy się promienną i gładką skórą.

Koniecznie daj znać czy słyszałaś już o patofizjonomice?

Czy mapa twarzy jest Ci znana?

Czy zaobserwowałaś któreś wyżej wymienione zmiany skórne?

Czy ten artykuł jest dla Ciebie przydatny?

Cudownego dnia Ci życzę 🙂 

Pozdrawiam cieplutko

Jagoda Biały

domowe maseczki

Poznaj Sekret Gwiazd Hollywood

Odbierz sprawdzone recepty na domowe maseczki i wyglądaj pięknie.Dodaj komentarz