Co wpływa na wygląd naszej skóry ?

Co wpływa na wygląd naszej skóry? Czy zastanawiałaś/łeś się co powoduje niektóre zmiany na Twojej skórze ? Nic na Twojej cerze nie dzieje się bez przyczyny. W poprzednim artykule przybliżyłam Ci zasady prawidłowego oczyszczania skóry, jednakże bardzo ważna jest świadomość co tak naprawdę wpływa na wygląd naszej skóry. Oczywiście jednym z takich elementów jest pielęgnacja ale nie tylko. Stosowanie wyłącznie kosmetyków nie przyniesie spektakularnych efektów jakich oczekujesz. W dzisiejszym poście postaram się przedstawić Ci jakie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływają na naszą skórę oraz jakie występują przy nich objawy.

Zacznę od czynników zewnętrznych:

*Logiczną rzeczą jest, że niska temperatura na dworze doprowadza do odmrożenia oraz do sinicy najczęściej rąk zaś wysoka do oparzeń skóry. Nagłe zmiany temperatury przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych a co za tym idzie do powstawania teleangiektazji oraz trądziku różowatego co objawia się zaburzeniami naczyniowo-ruchowymi, łatwym zaróżowieniem się skóry a nawet rumieniem.

*Długotrwała ekspozycja słoneczna może doprowadzić do oparzeń słonecznych dlatego tak bardzo ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

*Kolejnym czynnikiem omawianym w poprzednim artykule jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Wszystkie spaliny,toksyny z dymu papierosowego,roztocza z pościeli i wiele innych substancji osadza się na skórze. Zatem pamiętaj o częstym wietrzeniu mieszkania w celu odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz unoszących się w nim kurzu i innych substancji niekorzystnie wpływających na stan cery.

Jeśli chcesz zadbać zewnętrznie o cerę zachęcam Cie do pobrania moje darmowego poradnika, w którym opisuję każdy rodzaj cery i daję trzy proste propozycje na maseczki. Nie wiesz jaki masz rodzaj cery? Jak dbać o nią? Jakich składników aktywnych szukać w produktach do pielęgnacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym vademecum.


poradnik do pobrania jest tutaj :

Czynniki wewnętrzne:

*Głównym czynnikiem oddziałującym na skórę jest nasz stan zdrowia.
Przytoczę Ci kilka przykładów chorób oraz ich objawy.

Jeżeli masz zaburzenia przewodu pokarmowego, schorzenia czy zaparcia to nasila się trądzik pospolity jak i różowaty, zwiększona jest ilość wydzielania łoju, swędzi skóra oraz może wystąpić pokrzywka. Cukrzyca objawia się stanami zapalnymi torebek włosowych, występowaniem zakażeń drożdżakowych i grzybiczych oraz obumieranie tłuszczowate. Naczyniaki czyli tzw. pajączki są oznaką uszkodzonej wątroby. Nadmierne wydzielanie potu może wskazywać na nadczynność tarczycy, bądź gruźlicy.

*Kolejnym aspektem jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Nie bez powodu słyszysz ciągle, że powinno się pić przynajmniej 2l wody dziennie.

Woda jest niezbędna do przeżycia. Stanowi około 60 proc. Składu ludzkiego ciała i zależna jest od niej niemal każda funkcja organizmu. Jeśli człowiek jest odwodniony nerki oszczędzają wodę poprzez skondensowanie moczu. Pozwala to wyeliminować toksyny bez konieczności wydalania cennej dla organizmu wody. Jeśli jesteś dobrze nawodniony/a mocz powinien być przejrzysty,bezwonny I o barwie jasnożółtej. Z kolei ciemnożółty kolor z dość intesynwną wonią jest oznaką odwodnienia. Zbyt niskie nawodnienie organizmu powoduje również zmiany w wyglądzie I fakturze skóry. Aby cera była napięta I elastyczna trzeba zadbać o dobre nawilżenie również od wewnątrz organizmu. Gdy jesteś odwodniony, płyny będą absorbowane do środka organizmu do narządów, aby zachować ich prawidłowe funkcje. To z kolie spowoduje, że skóra traci swoją sprężystość. Gdy boli Cię głowa automatycznie sięgasz po tabletkę prawda? Napij się szklanki wody a na pewno ból minie, gdyż jest to jeden z sygnałów, które nasz organizm nam wysyła by poinformować o zbyt małej ilości nawodnienia .

*Ostatnim ale równie ważnym czynnikiem jest dieta. odpowiednio zbilansowana i bogata w warzywa, owoce, grube kasze, pełnoziarniste pieczywo zapewnia optymalną ilość składników mineralnych oraz witamin potrzebnych do regeneracji i prawidłowego funkcjonowania skóry. Nie będę tutaj jednak rozwijać tematu dietetyki gdyż nie jest to w czym się specjalizuje. Wskaże Ci jedynie na co zwrócić uwagę w diecie aby nie odbiło się to na Twojej skórze.

Produkty solone(chipsy, krakersy, słone orzeszki) – nadmiar soli prowadzi do obrzęków, skóra przez to pęcznieje, a po utarcie nadmiaru wody staje się wiotka. Ponadto zbyt duża ilość soli przyczynia się do powstawania trądziku u osób ze skłonnością do zmian skórnych.

Używki (alkohol, kawa, herbata) – nadmierna ilość alkoholu prowadzi do odwodnienia organizmu a więc i skóry, niszczy wątrobę. Zbyt duża ilość kofeiny występująca w herbacie oraz kawie powoduje podrażnienie jelit i bezsenność, co przekłada się na stan skóry. Taniny zawarte w herbacie utrudniają przyswajanie żelaza, co wiążę się z ryzykiem wystąpienia anemii.

Cukier i słodycze – cukry proste niekorzystnie wpływają cerę. mogą sprzyjać trądzikowi u osób ze skłonnością do wyprysków, ponadto spożywanie ich postarza- nagły wzrost poziomu glukozy sprawia, że dochodzi do naruszenia struktur białkowych, od których zależy jędrność skóry.

Potrawy tłuste, smażone w głębokim tłuszczu, fast foody – podczas smażenia wytwarzana jest nadmierna ilość kwasów tłuszczowych typu trans, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Ostre przyprawy, takie jak pieprz, chili, ostra papryka – powodują powstawanie wyprysków oraz wydzielanie większej ilości sebum, co zaostrza stany zapalne. Pikantne przyprawy rozszerzają naczynia włosowate, co sprzyja pękaniu naczynek i powstawaniu żylaków.

potrawy i napoje gorące – rozszerzają się naczynia włosowate jak w przypadku ostrych przypraw jak i nagłej zmiany temperatur.

Teraz gdy już wiesz co wpływa na stan Twojej skóry wystarczy, że wszystkie moje wskazówki wdrożysz w swoje życie a na pewno Twój organizm oraz cera się odwdzięczą świetlistą i promienną skórą oraz dobrym samopoczuciem i zdrowiem- bo prawidłowo działający organizm wydzielą odpowiednią ilość dopaminy czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobry humor i energię do życia.

Pamiętaj moja droga, że zdrowie masz jedno i powinnaś je szanować. Wiele ludzi jednak tego nie robi- objada się fast foodami, nie jada śniadań czy nie pije wody a po pewnym czasie narzeka na wygląd skóry czy zdrowie. Twój organizm nie jest Twoim wrogiem więc dlaczego odpowiednio o niego nie dbasz? Musisz po prostu nauczyć się odczytywać sygnały które Ci wysyła gdy dzieje się coś źle i działać! Od zdrowia to wszystko się zaczyna jeśli nie zadbasz o nie to wszystkie moje wskazówki nie będą dawały rezultatów, które oczekujesz. Wiele osób zamiast działać woli narzekać. pytanie tylko czy wolisz narzekać czy zaufasz mi i krok po kroczku będziemy doprowadzać do Twojej metamorfozy? deal?

Nie chcę od razu podawać porad na konkretne tematy, gdyż na sam początek zaczynamy od fundamentu. dobrze postawiony fundament sprawi, że następne kroki będą tylko kolejną cegiełką do stworzenia wspaniałej osobowości a ciekawostki czy opisy poszczególnych produktów będą już tylko pracą wykończeniową. Pamiętaj kochana nie zważaj na indokryzmy wobec Twojej aparycji gdyż są efebryczne. Nie daj sobie nic wmówić gdyż jesteś wyjątkowa a ja pragnę odkryć w Tobie to piękno i pokazać Ci, że wszyscy dookoła są w błędzie <3

Wspaniałego dnia.

Pozdrawiam Cieplutko.

Jagoda Biały

domowe maseczki

Poznaj Sekret Gwiazd Hollywood

Odbierz sprawdzone recepty na domowe maseczki i wyglądaj pięknie.Dodaj komentarz